Aksesuarları Nasıl Değerlendirebilirsin?

Tüm detayları düşündünüz, hazırlıklarınızı yaptınız, heyecanla beklediniz derken bir zaman sonra “o gün” geldi ve hatta göz açıp kapayıncaya kadar bir sürede bitti. Nişan ya da düğün gibi en özel anlarınızı birkaç saate değil de çok daha uzun süreye sığdırmak ve anılarınızı yaşatmak için sizlere birkaç tüyo versek ne dersiniz?

Düşünün ki davetinizden sonra elinizde kalan bir sürü dekoratif ürün, aksesuar var ve hepsi sizin için bu en özel bir anınızın bir parçası. Düğünü planlarken, evlendikten sonrası için bu aksesuarları kullanmayı pek az kişi düşünür. Aslında işin püf noktası, bu detayı da hesaba katarak, davet sonrasında evinizde kullanabileceğiniz dekor ve aksesuarlarla özel gününüzü kutlamayı seçmek ile başlıyor.

Düğünde kullanılan birçok aksesuar, oturma odası, salon, balkon gibi evin alternatif yerleri için ilham dolu fikirler yaratıyor, yeter ki sizler isteyin! Aşağıda sizler için düğün ve nişandan sonra aksesuarlarınızı nasıl değerlendirebilirsiniz diye birkaç fikir derledik.

Nişan Tepsileri, Mücevherler ve Takı Kutuları

Bu kutular hem çok işlevli hem de dekoratif olabilir. Gümüş nişan tepsinizi günlük hayatınızda; çikolata ve meyve sepeti olarak şık bir şekilde kullanabilirsiniz. Gümüşü geleneksel bulanlar için son zamanlarda revaçta olan cam tepsiler de oldukça ideal. Cam tepsi, nişan gününüzde gelen çikolatalarınızın anısı olarak yıllar boyu saklanacak bir maneviyata sahip olmakla birlikte; günlük hayatınızda da çikolata, meyve ve ikramlık koyabileceğiniz bir kutu. İsterseniz sadece dekor olarak bile kullanabilirsiniz.

Gelin küpesi, gelin kolyesi, gerdanlık, bilezik gibi aksesuarları da sadece bir seferlik takmak için düşünmeyin. Birçok kadın düğünlerinde takılan takıları, sonraki özel davetlerde de şıklıkla taşımakta. Bunun için kendi tarzınıza uygun olan mücevherler seçmeye özen gösterin. Eğer daha çok inci kullanmayı seviyorsanız, düğün kolyeniz ya da düğün küpeniz için inci, naif bir seçim olabilir.

Eğer parıltı ve ihtişam istiyorsanız, elmas ve pırlanta tam size göre. Düğünden sonraki tüm davetlerde de ışıl ışıl parlayabilirsiniz. Eğer sadece düğün gününüzü ve gelinliğinizi düşünerek aksesuar alırsanız, sürdürülebilir bir karar almamış olursunuz. Bu yüzden takı ve mücevherler için özellikle tekrar tekrar düşünün ve onları gelecekte de tekrar tekrar kullanın.

Düğün Organizasyonunda Kullanılan Çiçekler

Eğer davetinizde pampas ya da skulent gibi dayanıklı çiçekleri tercih ederseniz, etkinlikten sonra evinizin iç dekoruna uygun vazolarla hoş bir uyum yakalayabilirsiniz. Son yıllarda düğünlerde canlı çiçeklerin kullanımının yanında, kuru çiçekler de hem dekoratif görüntüsü, hem de sonrası kullanım için çok uygun seçeneklerin başında geliyor.

Çiçeklerin bir kısmını gelen misafirlerle, yakın arkadaşlarınızla ve ailenizle de paylaşarak bu anıları çoğaltmanız mümkün. Düğünde standart hediyelerin dışında, o anın ruhunu yansıtan bu çiçekler için eminiz ki yakınlarınız çok sevinecektir. Başka bir fikir olarak, masa dekorasyonunda kullanılan çiçekleri topluca bir derneğe bağışlamak da mümkün. Bakım evleri, barınak ve hastane gibi yerlere gönderilen toplu çiçekler, insanları daha fazla neşelendirmek için harika bir yol olabilir. Hatta botanikleri doğrudan kadınlara destek olan sosyal organizasyonlara ya da çocuk tıp merkezlerine göndermek de güzel bir fikir.

84 Replies to “Aksesuarları Nasıl Değerlendirebilirsin?”

Leave a comment