Kısıtlı Bütçe ile Düğün Planlama

Çiftler için hayatlarının en unutulmaz dönemlerinden biri de düğüne hazırlık sürecidir. Tatlı telaşların yaşandığı bu süreç, bazen biraz stresli olabiliyor. Tabii ki yeni bir evi sıfırdan döşemek, her iki taraf için masraflı ve bir o kadar da yorucu bir süreç.

Düğün günü, çiftlerin hayatları boyunca hatırlayacakları en mutlu günlerinden biri ve çiftler bu günü unutulmaz kılmak için ellerinden geleni yapmak isterler. Ama tüm evlilik masrafları bir araya toplanınca, düğüne tahmininizden daha az bir bütçe ayırmak zorunda kalabilirsiniz.

Ama üzülmeyin, kısıtlı bütçe ile de unutulmayacak bir düğün yapmanız mümkün ve sandığınız kadar da zor değil. Hadi gelin, düğün bütçesi nasıl yapılır, düğün masrafları nasıl azaltılabilir, birlikte bakalım.

1. Düğün Planlamanızı Çift Olarak Birlikte Yapın

Bir ömür birlikteliğe imza atacağınız o en mutlu gün için tüm hazırlıklarınızı eşiniz ile birlikte yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Her türlü masrafı ve ayrıntıyı dikkatlice hesaplamalı ve bütçenizi birlikte kontrol altında tutup, doğru planlamalısınız.

2. Davetli Sayısını Azaltmayı Deneyin

Unutmayın, davetli sayısı arttıkça masraflar da çoğalacaktır. Siz de az bütçe ile düğün yapacaksanız, aileleriniz ile bir araya gelip, davetli listesini tekrar gözden geçirmenizi öneririz. Uzak akrabalarınızı ya da çok sık görüşmediğiniz arkadaşlarınızı eleyerek, davetli sayısını azaltabilirsiniz.

3. Organizasyon Şirketi ile Çalışarak Düğün Bütçenizde Tasarruf Edin

İşin profesyonelleri ile çalışmak size avantajlar sağlayabilir. Hiç aklınıza gelmeyen bir mekanda unutulmaz bir düğün yapabilirsiniz. Ayrıca ikramlar ve dekorasyon konusunda da size farklı ama daha uygun maliyetli fikirler verebilirler.

4. Düğün Tarihinizi Kış Aylarından Birine Denk Getirin

Kış aylarında yapılan düğünler, yaz aylarında yapılan düğünlere göre çok daha ucuza mal olabilir. Düğünlerin çoğu bahar ve yaz aylarında yapıldığı için mekanlar, fiyatlarını daha yüksek tutuyorlar ve unutmayın, tam istediğiniz tarihe yer bulmak da zor olabiliyor.

5. Kır ya da Plaj Düğünlerini Tercih Edin

Otel düğünleri, plaj ya da kır düğünlerine oranla daha maliyetli olabiliyor. Ayrıca doğa ile iç içe, güzel bir manzara, romantik bir dekorasyon ve hoş bir müzik tüm davetlileri çok etkileyecektir.

101 Replies to “Kısıtlı Bütçe ile Düğün Planlama”

Leave a comment